Image Placeholder
Mar 29 2013 0

Kütüphane Taşıma

Kütüphane; kitap, dosya, ansiklopedi ve belgelerden oluşan belli bir sisteme göre düzenlenen bu materyallerin saklandığı, okuyucu ve araştırmacıların istifadesine sunulduğu yer olarak tanımlanır. Günümüzde yeni bilimsel materyallerin çeşitlenip çoğalması neticesinde ortaya çıkan, süreli yayın, grafik, sesli ve görüntülü yayınların meydana getirdiği koleksiyonlardan meydana gelen kütüphaneler de bulunmaktadır.

Kütüphane Nakliyat
Kütüphane Taşıma

Yukarıdaki tanımdan da anlaşılacağı üzerine kütüphaneler değerleri para ile ölçülemeyen bilgilerin barındığı yerler olarak da tanımlayabiliriz. Dolayısıyla bu kadar önemli bilgilerin taşınması da çok daha büyük önem arz etmektedir. Kütüphane taşımalarını profesyonelce gerçekleştiren firmamız, raflardan alınan tüm materyalleri belli bir düzen içinde kolilenmektedir. Kolilenme işlemi bittikten sonra bunların dikkatli bir şekilde araca taşınması ve yeni gidilecek yerde tekrar aynı düzen içinde yerleştirilmesi yapılır.

Yukarıda anlatılan bilgilerin öncesinde firmamız kütüphaneyi yerinde görerek detaylı bir çalışma yapar. Bu çalışma sayesinde iş planlaması oluşturulur. Bu plan çerçevesinde kütüphanenin taşınma işlemi gerçekleşir. Taşınma esnasında tüm mobilyaların de-montaj ve montaj işlemleri yine firmamız tarafından gerçekleşir.

Kütüphane Taşımacılığı deneyim ve tecrübe gerektiren bir taşıma biçimidir. Bunun için mutlaka kütüphane taşıma işleminde profesyonelleşen firmalar ile görüşmenizde yarar vardır. Nakliyat sektöründe Kütüphane Taşımacılığı yapan firmaların sayısı kısıtlıdır. Bu yüzden sizlere Referans sunabilen firmalar ile görüşmenizi tavsiye ediyoruz. Firmamız İzmir Tepecik Devlet Hastanesi İdari Bölüm Mobilya ve Arşiv Taşımasını başarılı bir şekilde gerçekleştirmiştir. Referanslarımız sayfasından tarafımıza yazılan referans mektubunu okuyabilirsiniz.

Kurumsal tüm hizmetlerde olduğu gibi Kütüphane Taşıma işleminiz içinde bizi istediğiniz zaman arayabilirsiniz.