Dalaman Evden Eve Nakliyat
Eyl 30 2013 0

Dalaman Evden Eve Nakliyat

Muğla İline bağlı bir ilçe olan Dalaman, Muğla İli Köyceğiz, Ortaca ve Fethiye ilçeleri ile Denizli ili Çameli ilçesi arasında yer almaktadır.

Yazlık bir bölge olmasından dolayı Dalaman’a nakliye işlemleri genelde yaz aylarında gerçekleştirilmektedir. EGETUR Nakliyat olarak, Ege bölgesinin her köşesine olduğu gibi Dalaman’a da nakliye hizmetleri vermekteyiz. İstanbul veya İzmir’den Dalaman’a veya Dalaman’dan tüm Türkiye’ye olan taşımacılık işlemlerinizde sizlere yardımcı olmaktayız.

Özellikle yaz aylarında taşımacılık işlemlerinin yoğu olduğu zamanlarda firmamız sizlere parça eşya taşıma hizmeti ile birlikte komple eşya taşıma hizmeti de vermektedir. Haftalık İstanbul-Ege bölgesi arası gerçekleştirilen parsiyel taşıma servislerimiz ile eşyalarınızı sizden teslim alıp en kısa sürede tarafınıza teslim etmekteyiz.

Dalaman uzaklık bakımından Ege bölgesinin merkezi sayılan İzmir’e uzak olması ve bir tatil yöresi olduğundan buraya gerçekleşecek taşıma işlemlerinde firmalar gidiş-dönüş yakıt ücretlerini de ekleyerek fiyat belirlemektedirler. Göndereceğiniz az miktardaki eşyalarınız için sizden özel araç fiyatı istenmektedir. Firma olarak bu durumlara son vererek eşyalarınızı uygun fiyatlara adresinizden teslim alıp adresinize teslim etmekteyiz.

Dalaman evden eve nakliyat ve parça eşya taşıma için firmamızı 7/24 arayabilir, bilgi ve fiyat alabilirsiniz.

Dalaman Genel Bilgi:

Dalaman Evden Eve Nakliyat

İlçenin ekonomisi turizm, nakliyecilik, tarım, kağıt sanayiine dayalıdır. Yetiştirilen başlıca tarımsal ürünler, buğday, ayçiçeği, fiğ, yonca, pamuk, mısırdır. Bunların yanı sıra narenciye üretilmekte olup, nar, incir, avokado üretilir. Hayvancılıkta damızlık inek yetiştirilir. Buna bağlı süt üretimi yapılmaktadır. İlçede bulunan kuruluşların başında 1982’de işletmeye açılan Dalaman Havaalanı, TİGEM ve Kağıt Fabrikası ve devlet Üretme Çiftliği gelmektedir. Özellikle Kağıt Fabrikası mamullerinin ve yörenin tarımsal ürünlerini yurdun dört bir yanına taşıyan canlı bir ulaştırma sektörü vardır.

Muğla’nın turistik yörelerine havaalanı vasıtası ile turist girişlerini dolayısı ile ilçenin ekonomisini etkilemektedir. Dalaman Havalimanı artan yolcu trafiğini karşılamak amacı ile yeni tesisler yapılmıştır. Göcek koyları olarak bilinen Dalaman ilçe sınırları içerisinde kalan koylar yat turizmi için çok elverişlidir.

İlçenin tarihi ile ilgili herhangi bir bilgi bulunmamaktadır. Yörede yeterli arkeoloji kazısı ve yüzey araştırması yapılmadığından bu konuda bir bilgi bulunmamaktadır. Ancak Antik Karya bölgesi içerisinde olduğundan ilçe tarihinin çok eskilere dayandığı sanılmaktadır.

Daha önce Köyceğiz İlçesine bağlı olan Atakent ve Dalaman beldelerinin birleşmesiyle tek bir Belediye olan Dalaman, 1983’te ilçe konumuna getirilmiştir.

İlginizi Çekebilir